کار در ارتفاع با دسترسی طناب و پیچ و رولپلاک نما

نماشویی ساختمان چیست؟

نماشویی ساختمان یعنی شستن نمای یک ساختمان به وسیله دستگاه سند بلاست که قادر به پمپاژ آب با فشار بسیار بالا به بیرون از خود است و همراه با آب با توجه به نوع کثیفی محلول و مواد شوینده نیز به بیرون پمپاژ می کند .

انواع روش های نماشویی  ساختمان:1 ــ نماشویی با طناب2 ــ نماشویی با داربست 3 ــ نماشویی با راپل4 ــ نماشویی با کمربند

نماشویی با طناب چیست؟

هنگامی که برای کار در ارتفاع نماشویی ساختمان با طناب کار انجام شود . می توان گفت نماشور از بالای ساختمان به وسیله یک طناب بسیار محکم بسته شده است . که از آن آویزان می شود . تا توانایی استارت نماشویی ساختمان را از بالاترین قسمت ساختمان داشته باشد .نماشویی با طناب از مزیت های بسیاری برخورد دار است . برای مثال میتوان به کاهش هزینه و زمان مورد نیاز برای نماشویی ساختمان اشاره کرد . زیرا در این کار در ارتفاع ، برای نماشویی ساختمان نیازی به بستن داربست نیست . درواقع میتوان گفت نماشور می تواند کار خود را با با سرعت بسیار بالایی شروع کند .البته این نکته بسیار قابل اهمیت است که برای نماشویی با طناب ، نماشور باید فردی با تخصص بسیار بالا باشد . در زمان ورود خدمات نماشویی با طناب به کار در ارتفاع برای نماشویی ساختمان ، متخصص های زیادی در این زمینه وجود نداشتند . اما امروزه تیم های بسیار زیادی هستند که قادر به ارائه خدمات نماشویی با طناب می باشند .

نماشویی با طناب و بدون داربست

نماشویی با طناب و بدون داربست را می توان بهترین و مناسسب ترین روش برای نماشویی ساختمان ها دانست که برای هر نمایی چه کوتاه جه بلند مناسب است .هنگامی که از نماشویی با طناب صحبت می کنیم فرقی نمی کند .که جنس نمای ساختمان مورد نظر برای کار در ارتفاع  و نماشویی با طناب چه باشد . نماشویی با طناب برای تمامی جنس نما ها از شیشه گرفته تا سیمان ، کامپوزیت ، رنگ شده ، سنگ و… کاربرد دارد . نماشویی با طناب با دستگاه های مخصوص کار خود را انجام میدهد و ساختمان را به صورتی تحویل می دهد . که گویا ساختمان از نو ساخته شده است .

چرا نمای ساختمان کثیف می شود؟

کثیف شدن نمای ساختمان علت های بسیار فراوانی دارد که می توان از آنها به موارد زیر اشاره کرد :• ریخته شدن گچ و سیمان به نما هنگام ساخت و ساز • باران اسیدی که با تماس خود با سطح باعث خوردگی سطح و سایش سطح می شود . و می تواند خصارت بسیار زیادی را برای ساختمان رقم بزند .• وجود گرد و غبار و انواع کثیفی های عادی و روزمره• رسوبی که بر اثر باران یا آلودگی های مختلف روی سطح نما به وجود می آید .• دوده بسته شدن و سوختگی نما در اثر آتش سوزی هایی که امکان دارد به وجود بیاید .می توان گفت نماشویی با طناب قادر به از بین بردن تمامی مواردی که در بالا ذکر شد است . و می تواند بدون هیچ مشکلی ساختمان را مانند روز اول بعد از نماشویی ساختمان تحویل بدهد .

قیمت نماشویی با طناب

کار در ارتفاع برای نماشویی ساختمان خدمات بسیاری را ارائه کرده است . اما هنگامی که از نماشویی با طناب صحبت کنیم می توان گفت قیمت با توجه به عوامل متفاوت ، متغیر است . و در بیشار مواقع قیمت نهایی به صورت توافقی بین کارفرما و پیمانکار بسته می شود . اما اگر بخواهیم به صورت حدودی این قیمت را حساب کنیم . می توان گفت این قیمت چیزی در حدود متری 4.500 تا متری 9.000 است که به عواملی همچون ابزارهای مورد استفاده ، داشتن بیمه حوادث ، ارتفاع ساختمان مورد نظر برای نماشویی ، دسترسی به صورت آسان یا سخت به ساختمان برای نماشویی با طناب ، نوع موارد به کار گرفته شده ، جنس نما و… بستگی دارد . از بین مواردی که گفته شد ابزار توانایی زدن حرف اصلی را دارند . زیرا ابزار نماشویی هر نما با نمای دیگر که جنس دیگری  داشته باشد . متفاوت است . برای مثال اگر برای نماشویی با طناب ، نمای ساختمان را از جنس اجر درنظر بگیریم ، دستگاه سندبلاست و سیلیس به کار می رود . اما اگر برای نماشویی ساختمان ، نمای ساختمان را کامپوزیت در نظر بگیریم ، دستگاه اترجت و ابر خیس و تی لاستیکی انجام می شود .

تعرفه های نماشویی برای تعیین قیمت نماشویی با طناب 

• تعیین ارتفاع ساختمان • تعیین عرض ساختمان• تعیین مقدار کثیفی• تعیین عمر سنگ به کار گرفته شده در نما• تعیین جنس و نوع مصالح دیگر که در نما به کار گرفته شده اند . برای تعیین تمامی تعرفه های ذکر شده برای نماشویی ساختمان کارشناسان خاصی وجود دارد . که قبل از شروع کار در ارتفاع و نماشویی ساختمان برای بازدید می رود . تا ساختمان را بررسی و ارزیابی کنند .

کارشناسی نمای ساختمان قبل نماشویی ساختمان

به صورت کلی می توان گفت اولین کاری کارشناس برای نماشویی ساختمان  مورد نظر انجام می دهد . این است که تشخیص دهد . برای نماشویی ساختمان باید از نماشویی با طناب استفاد کرد  ، یا باید از کار در ارتفاع با داربست استفاده کرده .سپس برای نماشویی با طناب یا نماشویی ساختمان با داربست باید عمواملی مانند مقدار کثیفی ، موارد به کار گرفته شده در مصالح ، عمر سنگ و… را که در بالا گفته شد تعیین کند . تا قیمت نهایی را برای کار در ارتفاع و نماشویی ساختمان مشخص کند .البته این نکته قابل اهمیت است که اگر برای نماشویی ساختمان ، نماشویی با طناب انتخاب شود . برای کار در ارتفاع هزینه کمتری در نظر گرفته می شود . زیرا برای نماشویی ساختمان با داربست هزینه اجرای داربست و هماهنگی با شهرداری بسیار زیاد است . که در نماشویی با طناب درنظر گرفته نمی شود .

نماشویی با طناب در تهران و کلان شهرها

نماشویی ساختمان و نماشویی با طناب در تهران و کلان شهر ها امروزه به عنوان یک ضرورت شناخته شده است . زیرا با توجه به افزایش آلودگی هوا هم از نوع طبیعی ، هم از نوع صنعتی ، آلودگی که روی نمای ساختمان ها هم می نشیند نیز بسیار بیشتر شده است . زیرا موادی که در نمای ساختمان ها به کار می رود . بسیار جاذب هستند . و با جذب این آلودگی ها و انباشت آنها روی نمای ساختمان ، زیبایی ساختمان را به شدت کاهش می دهند . و توانایی زدن آسیب بسیار جدی را به متریال ساختمان دارد .سنگی که در ساختمان ها به کار می رود . از جنس آدوست می باشد . این جنس با جذب آلودگی و نفوذ رطوبت و آب به داخل سنگ باعث زنگ زدگی سنگ شده . و سنگ حالت آهکی پیدا می کند و با گذشت زمان کم کم از بین می رود و حالت پوسته پوسته پیدا می کند . تنها راه نجات سنگ نما ها از این وضعیت نماشویی ساختمان و در حالت بهتر نماشویی با طناب برای کار در ارتفاع است .

طناب کار

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *