No category

اولین مدیرعامل زن ایران ایر سکان رو به دست گرفت

فرزانه شرفبافی، اولین مدیرعامل زن شرکت هواپیمایی ملی ایران، در زمان مهمی این مسئولیت رو رو دوش گرفته. واسه آشنایی بیشتر با ایشون با سایت ما همراه باشین.

شرفبافی، اولین زن ایرونی دارای مدرک دکتری در رشته هوافضاه

اولین مدیرعامل زن شرکت هواپیمایی ملی ایران، ایران ایر، به طور رسمی در مراسم معارفه ای که در ۲۵ تیر ماه تو تهران برگزار شد، معرفی شد.

فرزانه شرفبافی، در تاریخ ۲۰ تیر ماه در حکمی از طرف عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، به این طرف منصوب شد. ایشون جانشین فرهاد پرورش شد که در ماه اردیبهشت به عنوان نماینده ی دائم ایران در سازمان هوانوردی بین المللی (ایکائو) معرفی شده بود.

شرفبافی ۴۴ ساله، که گفته می شه اولین زن ایرونی دارای مدرک دکتری در رشته ی هوافضاه، در وقتی لازم در این طرف منصوب شده. شرکت هواپیمایی ملی کشور پس از سال ها تحریم بین المللی و به کار گیری هواپیماهای قدیمی تعمیرشده، در حال بازسازی ناوگان خوده.

ایران ایر

اولویت های دیگه ایشون، ارتقای رکورد ایمنی خطوط هوایی و ایجاد فرصت های شغلی واسه زنونه

از اونجایی که بیشتر مشکلات تجاری پس از اجرایی شدن برجام در دی ماه ۹۵ حذف شده ان، خطوط هوایی ایران دست به خریدهای زیادی زده و ۲۲۰ هواپیمای جدید به ایرباس، بوئینگ و ای تی آر سفارش داده که بخشی از روند بازسازی چند میلیارد دلاری این سازمان رو تشکیل می بدن. تا الان تعدادی هواپیمای ایرباس و ای تی آر نو، وارد ناوگان هوایی شده ان، اما اولین محموله ی سفارشات بوئینگ هنوز به کشور نرسیده ان.

طبق گزارش رسانه های داخلی ایران، شرفبافی مسؤول بازسازی خطوط هوایی شده که رقابتی منطقه ای و جهانیه. اولویت های دیگه ایشون ارتقای رکورد ایمنی خطوط هوایی و ایجاد فرصت های شغلی واسه زنونه.

شرفبافی قبل از این، عضو هیأت مدیره ی شرکت ایران ایر و مدیر کل بخش تحقیق و بهتر ساختن منابع انسانی هما بوده. اون دکترای خود رو از دانشگاه صنعتی شریف، عالی رتبه ترین مؤسسه ی آموزشی کشور، دریافت کرده و هم اینکه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری، تدریس کرده.

ایران ایر

مقاله های در رابطه:

  • هواپیمایی ایران ایر (هما)؛ معرفی ایرلاینای ایران و جهان
  • ایران ایرتور ۴۵ فروند ایرباس می خره

شرفبافی اولین مدیرعامل زن خطوط هوایی در خاورمیانه نیس. مؤسسه ی هواپیمایی سوریه به وسیله غیدا عبداللطیف اداره می شه و راشا الرومی هم تا قبل از استعفایش در ماه آوریل امسال به مدت سه سال، مدیر عامل شرکت کویت ایرویز بوده.

نامه ی استعفای الرومی به وزیر داخله و رئیس شورای عالی حمل و نقل هوایی یعنی شیخ خالد الجراح الصباح، که در اون از نبود ساپورت دولت دولت از خطوط هوایی شکایت کرده بود، در زمان خود موجب شکل گیری اعتراضات سیاسی شد.

اندازه گیری شده که به وسیله اسکیفت (Skift) در سال ۲۰۱۴ انجام شده، نشون می دهد که تنها ۱۲ شرکت هواپیمایی از بین ۲۴۸ شرکت مورد بررسی، مدیر زن داشته ان.

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *