پایان نامه ها

مي، نياسين، اين، همكاران،، هاي، داروهاي

کاهش توليد پروستاگلندين از سلول هاي لانگرهانس پوست وابسته است که اين اثر بلاک کنندگي از طريق مصرف mg300 آسپیرين نيم ساعت قبل از مصرف نياسين و يا مصرف يک قرص ايبوپروفن در روز و يا مصرف داروهاي ضد پروستاگلندين مثل لاروپي پرانت قابل انجام است. مصرف همزمان دارو با غذا هم باعث کاهش عوارض جانبي آن مي شود (کاتزونگ، 2006؛بارتر، 2006).
سميت كبدي نيز ممكن است در اثر مصرف نياسين ايجاد شود به اين صورت که متابوليسم نياسين در کبد انجام مي شود. در نتيجه آميداسيون نوعي متابوليت به نام نيكوتينوريك اسيد ايجاد مي شود که در گرگرفتگي و همچنين توليد NAD نقش دارد که در سميت کبدي موثر است (جیلو همكاران، 2008).
از سوی ديگر مصرف زياد نياسين باعث افزايش قند خون مي شود که در بيماري ديابت ملتيوس مي تواند نگران کننده باشد ولي اثر واقعي آن روي قند خون تنها 5 تا 10 درصد است. لذا در بيماران ديابتي که از داروهاي ضد ديابت استفاده مي کنند مشکل ساز نبوده و نياسين جز داروهاي جلوگيري کننده بيماري هاي قلبي عروقي در اين بيماران محسوب مي شود (کیتو همكاران، 2006).
هيپراوريسمي که احتمال ايجاد نقرس را افزايش مي دهد از ديگر عوارض نياسين است.
نياسين در دوز کاهنده ليپيد مي تواند در حيوانات آزمايشگاهي منجر به نواقص مادرزادي شود (کاپوزی و همكاران، 2000).
دوز هاي خيلي زياد از نياسين مي تواند منجر به ماكولوپاتيشود که يک نوع ضخيم شدگي در ناحيه ماكولا (ناحيه اي در وسط شبكيه) است که در ديد صحيح و تيز بيني نقش دارد و اين ضخيم شدگي مي تواند منجر به کوري شود که با کاهش دوز نياسين برگشت پذير است (گاس، 2003).
2-2- استخوانجسم جامدی است که شکل دهنده اسکلت جانوران است، استخوان با اشکال گوناگون در بخش های متفاوت بدن جایقیمت: 11200 تومان

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *