دسته‌بندی نشده

پايان نامه با موضوع نقش توسعه گردشگري گيلان با تاکيد بر پتانسيل هاي سرمايه گذاري خارجي

 

عنوان کامل پایان نامه :

 توسعه گردشگري گيلان با تاکيد بر پتانسيل هاي سرمايه گذاري خارجي

قسمتی از متن پایان نامه :

5گردشگري در گيلان

استان گيلان با مساحت بالغ بر14 هزار کيلومتر مربع و به سبب وضعيت خاص جغرافيايي و استقرار آن در حد فاصل دريا و دامنه شمالي البرز از موقعيتي منحصر به فرد در گستره فلات ايران برخوردار است . چشم اندازهاي بديع از طبيعت زيباي آن در همين مساحت کوچک از تنوع و منابع سرشار فرهنگي و اکوتوريستي سود مي برد . از طرفي ساحل دريا ، جلگه هاي سرسبز ، کشتزارهاي يکدست و کرت بندي شده برنج ، باغات چاي و مرکبات و تلفيق آن با جنگل هاي دامنه اي وکوهستاني ، مراتع ييلاقي ، رودها ، تالاب ها و از سوي ديگر تاريخ چند هزار ساله مردم اين سرزمين با آيين و سنت هاي خاص زندگي تالشي ، گيلکي وگالشي و همچنين زبان ، پوشاک ، صنايع دستي ، بازارهاي محلي و غيره نمونه هاي ارزشمندي از توان گردشگري و جهانگردي است که به اين خطه معناي بديعي بخشيده و آن را مساعد براي گردشگري نموده است .(معصومي راد ، 1386، ص59)

 

2 6رابطه گردشگري و اقتصاد

رايج‌ترين نگاه به جهانگردي در جهان معاصر رويکرد اقتصاد محور است .گردشگري يکي از منابع عمده درآمد زايي و ايجاد اشتغال در جهان به شمار مي‌آيد . جان مينارد کينز ، اقتصاد دان مشهور انگليسي معتقد بود رشد اقتصادي که خود ناشي از سرمايه‌گذاري است در آينده مي‌تواند ايجاد اشتغال و درآمد نمايد .

جدول 2-2 پيش بيني رشد گردشگري تا سال ۲۰۲۰ سازمان جهاني گردشگريلزوماً نبايد درآمدهاي حاصله از گردشگري را به خود اين صنعت يا خدمات اختصاص داد بلکه بهتر آن است اين درآمدها را صرف امور زيربنايي و بنيادي جامعه نمود که در دراز مدت اثرات مثبت خود را بر گردشگري

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف تحقیق

شناخت جاذبه های استان گیلان برای جذب توریسم

بررسی میزان امکانات و زیرساخت های گردشگری استان برای جذب توریسم

بررسی راه های جذب سرمایه گذار خارجی

 

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir