دسته‌بندی نشده

دانلود پايان نامه بررسی شناخت جاذبه های استان گیلان برای جذب توریسم

 

عنوان کامل پایان نامه :

 توسعه گردشگري گيلان با تاکيد بر پتانسيل هاي سرمايه گذاري خارجي

قسمتی از متن پایان نامه :

مقدمه

سرمايه گذاري خارجي به عنوان يكي از پارامترهاي مهم اقتصادي در كنار ساير شاخص هاي با اهميت نظير توليد ناخالصي داخلي ، تراز بازرگاني و غيره در تحليل هاي اقتصادي مورد توجه قرار مي گيرد . خوشبختانه در حال حاضر اجماع نظر در سطح بالنسبه بالايي نزد صاحبنظران ، مديران و مسئولين استان در ارتباط با اين موضوع بوجود آمده است ، ليكن هم چنان نه اين اجماع كافي است و نه اقدامات صورت گرفته كفايت مي كند . زيرا :

  • اولاً : استان گيلان توان بالقوه بالايي در جذب سرمايه هاي خارجي دارد ولي  تاكنون از اين مزيت ها به خوبي استفاده نکرده است .
  • ثانياً : در مقام مقايسه با آمار نقل و انتقالات سرمايه در ابعاد بين المللي و در مقايسه با استان هاي کشور سهم استان گيلان بسيار ناچيز است.

ثالثاً : بنا بر سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران بايد گامهاي بلندي در اين ارتباط برداشته شود و استان گيلان نيز به عنوان يکي از استان هاي مهم و تاثير گذار با توجه به اهداف پيش بيني شده در سند توسعه و سند چشم انداز استان  بايستي نقش بسيار مهمي در دستيابي به اهداف چشم انداز ايفا کند ، ولي عملاً اقدامات صورت گرفته كمتر از اهداف پيش بيني شده مي باشد.  در واقع دست يافتن به جايگاه بزرگ اقتصادي و صنعتي در کشور و بين استان هاي کشور و حضور فعال در آسياي ميانه و دسترسي به بازار هدف اين کشورها و استفاده از نقاط قوت و فرصت هايي که استان از آن برخوردار

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف تحقیق

شناخت جاذبه های استان گیلان برای جذب توریسم

بررسی میزان امکانات و زیرساخت های گردشگری استان برای جذب توریسم

بررسی راه های جذب سرمایه گذار خارجی

 

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir