دسته‌بندی نشده

پایانامه کارشناسی ارشد : بررسی تأثير آموزش مادران بر مبناي نظريه دلبستگي بر كاهش اضطراب كودكان

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثير آموزش مادران بر مبناي نظريه دلبستگي بر كاهش اضطراب كودكان

تکه ای از متن پایان نامه :

در مورد هر یک از معضلات فرزندان بدون در نظر گرفتن توجه ها ، رفتار ها و شیوه های فرزند پروری تقریبا غیر ممکن می باشد (محرابی ، 1383)

بيان مسأله

فراوانی اختلال­های اضطرابی از کودکی تا نوجوانی چندان تغییر نمی­کند (زراب، خدایاری­فر و عابدینی، 1383) می­توان گفت اضطراب می­تواند عامل ایجاد حمله وحشتزدگی باشد و در واقع اختلالات اضطرابی را به وجود آورد. مارتین[1] (1999) در گزارشی اعلام داشت که اختلالات روان­پریشی و اضطراب اغلب در دوران کودکی و بلوغ بروز داده می­گردد. (با علائمی از قبیل خجالت، افت تحصیلی و عدم موفقیت در مدرسه، اختلال در خواب، ناراحتی­های روانی و جسمی، کندی حرکتی، و خشونت قابل تشخیص می­باشد). مک دانیل به نقل از حسینی بیرجندی (1384) در مورد اهمیت موضوع اضطراب کودکان دوره ابتدایی چنین می­گوید: «دانش­آموزان ابتدایی در مرحله­ای از رشد و نمو هستند که رو به تکامل می­روند و اگر در مورد مشکلاتی که در این سن با آنها مواجه می­شوند مفری پیدا نکنند این معضلات در دوره­های بعدی مزمن خواهد گردید؛ در حالیکه اگر در دبستان درمان معضلات صورت گیرد دانش­آموزان دبیرستانی معضلات کمتری خواهند داشت. در این سن، بخصوص عواطف، رفتار و احساسات کودکان در مقایسه با سنین بعدی انعطاف­پذیرتر می باشد و اقدامات راهنمایی، سئوال

آموزش والدين مبتني بر سبك دلبستگي تا چه حد بر كاهش اضطراب  كودكان تأثير دارد ؟

 

 

هدف پژوهش:

تعیین میزان اثربخشی آموزش مادران مبتنی بر سبک­های دلبستگی در کاهش میزان اضطراب کودکان دختر.

کمک به کودکان به مقصود کاهش میزان اضطراب آنها و همچنین پیشگیری از پیامدهای ناشی از آن.

[1]. Martin. C.

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir