دسته‌بندی نشده

دانلود : بررسی تأثير آموزش مادران بر مبناي نظريه دلبستگي بر كاهش اضطراب كودكان

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثير آموزش مادران بر مبناي نظريه دلبستگي بر كاهش اضطراب كودكان

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

 

 

نظریه­های شناختی

تخفیف یابد و دیگر نتوانند احتیاط­­های لازم را در پیش بگیرند (سادوک و سادوک، به نقل از رفیعی و سبحانیان، 1382).

اضطراب (اعم از کودکان، نوجوانان و بزرگسالان) سه مؤلفه را در بر می­گیرد. واکنش­های فیزیولوژیک، آشفتگی ذهنی (که اخیراً بیشتر به عنوان محور شناختی مطرح می­گردد) و واکنش­های رفتاری، هر یک از سه بعد را در ذیل مرور می­کنیم.

در نظر داشتن این نکته اهمیت دارد که هر کودک مضطربی تمام نشانه­های جسمانی یا حتی شکایت­های جسمانی را ندارد. همانند بزرگسالان، در میان کودکان نیز هر اختلال اضطرابی خاص، نشانه­های معینی دارد، برای نمونه، کودکان با اختلال وحشت­زدگی یا اختلال اضطراب جدایی بیشتر از کودکان با اختلال­های هراس شکایت­های جسمانی را گزارش می­دهند (لت، 1991،به نقل ازفریادیان،1390).

همچنین کودکان بزرگتر بیشتر از خردسالان شکایت­های جسمانی دارند. اضافه براین حتی کودکان با یک نوع اختلال اضطرابی مشابه، الزاماً نشانه­های جسمانی یکسانی ندارند. سردرد و معده درد از شایع­ترین شکایت­های جسمانی در اختلال­های اضطرابی کودکان می باشد. سایر نشانه­های جسمانی شامل تعریق، دشواری در تنفس، سرگیجه، کرختی یا گزگز کردن دست­ها یا پاها، دردهای قفسه سینه یا تهوع، دردهای عضلانی و شکایات جسمانی مبهم مانند گلو درد می­گردد. به طور کلی مطالعات نشان می­دهد الگوی بنیادین واکنش فیزیولوژیک در نوزادان و کودکان مشابه الگوهای بزرگسالان می باشد.

در نشانگان بالینی اختلال­های اضطرابی بزرگسالی، آشفتگی­های شناختی جزء پایدار آن محسوب می­گردد. در حالیکه شناخت­های منفی و غیرانطباقی جزء اختلال اضطرابی کودکی تلقی نمی­گردد. آشفتگی­های

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir