No category

اوکونوئین؛ بزرگترین قبرستان ژاپن

اوکونوئین بزرگترین قبرستان ژاپنه که حدود ۲۰۰ هزار نفر در اون دفن شده ان. این قبرستان در روستای باستانی کویاسان قرار داره که مرکز پیروان فرقه شینگون دین بوداییه. بنیانگذار این فرقه، کوبو داییشی که یکی از مهم ترین چهره های دینی ژاپنه، در همین قبرستان دفن شده، هر چند پیروانش باور دارن که اون در حال مراقبه ای ابدیه. واسه آشنایی بیشتر با این قبرستان با سایت ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • ۹ تندیس شناخته شده بودا در سرتاسر جهان

در منطقه آروم پنهون از درخت واکایاما (Wakayama) در جنوب کیوتو (Kyoto) و اوزاکا (Osaka)، روستای باستانی کویاسان (Koyasan) یا کوه کویا (Koya Mount) قرار داره که مرکز پیروان فرقه شینگون (Shingon) دین بوداییه. فرقه شینگون به وسیله کوبو داییشی (Kobo Daishi)، یکی از مهم ترین چهره های دینی ژاپن، ابتدا قرن نهم به وجود اومد. کوبو داییشی معبدی در یکی از قله های دورافتاده کویاسان ساخت و در اون شروع به تفکر و تفکر کرد. از اون زمان حدود صد معبد و صومعه در دور و بر معبد اصلی فرقه ساخته شده ان.

قبرستان اوکونوئین

کویاسان هم اینکه محلیه که بزرگترین قبرستان ژاپن، اوکونوئین (Okunoin)، در اون قرار داره. این قبرستان حدود ۲ کیلومتر طول داره و محل دفن بیشتر از ۲۰۰ هزار راهب بوداییه. کوبو داییشی هم در این محل دفن شده اما پیروانش باور دارن که اون نمرده و فقط در حال تفکر ابدی و انتظار واسه قیام بودای بعدیه. درزمان قرن ها خیلی از مردم مثل راهبان برجسته و سرداران فئودال که آرزو داشتن بعد از مرگ در کنار کوبو داییشی باشن تا به رستگاری برسن، اینجا دفن شده ان. طبق اعتقادات فرقه شینگون هیچ مُرده ای در قبرستان اوکونوئین وجود نداره و دفن شدگان، فقط ارواح منتظر هستن.

قبرهای قبرستان اوکونوئین در دو طرف یه راه مرموز طولانی قرار داده شده ان که به طول ۲ کیلومتر از بین درختان سدر می گذره و در مقبره کوبو داییشی پایان می یابد. قبل از مقبره، اتاق فانوس تورو-دو (Toro-do) یا توروندو (Torondo) قرار داره که بیشتر از ۱۰ هزار فانوس اهدا شده در اون جا آویزون هستن. گفته می شه دو فانوس از این فانوس ها از سال ۱۰۸۸ میلادی روشن هستن. یکی از اون ها به وسیله یکی از امپراطورهای قبلی روشن شده و دیگری به وسیله زن دهقانی که موهاش رو فروخت تا یه فانوس بخره و واسه پدر و مادر فوت شده اش دعا کنه.

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

پشت اتاق فانوس ها مقبره کوبو داییشی، گوبیو (Gobyo)، که محل مراقبه ابدی اونه، قرار داره. روزانه وعده های غذایی آیینی واسه اون نذر می شن و راهبان و افراد عادی در سکوت تفکر می کنن و دعاهای مخصوص بودائیان رو تلاوت می کنن.

کوه کویا محلی بسیار مقدس واسه ژاپنی هاس و هنگام بازدید از قبرستان باید بسیار مراقب بود. رفتار قابل احترام اهمیت زیادی داره و عکاسی کردن و خوردن آب و غذا در این محل ممنوعه. تموم این منطقه همراه با دو جای مقدس دیگه -یوشینو و اومین (Yoshino and Omine) و کومانو سانزان (Kumano Sanzan) در سال ۲۰۰۶ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفتن.

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

قبرستان اوکونوئین

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *