No category

اومشرایبونگ؛ راه‌ پله‌ ای مارپیچ، ساخت هنرمندان آلمانی

آلمان کشور مدرنیه که در کنار تاریخ غنی و طبیعتی خوشگل تکنولوژی ها و سازه های مدرنی رو وارد روزمرگی مردم خود کرده. یکی از سازه های مدرن و زیبای این کشور راه پله ی مارپیچ اومشرایبونگه. در ادامه با سایت ما همرا باشین تا به معرفی این سازه ی مهندسی ساز بپردازیم.

بعضی وقتا بنا یا سازه ای از اونقدر طراحی حیرت انگیزی برخورداره که چشم هر بیننده ای رو به طرف خود جذب می کنه و بیننده رو به تفکر وا می داره که تو ذهن طراح اون چه گذشته و هدفش از ساخت اینجور بنایی چی بوده. اومشرایبونگ (Umschreibung) یکی از سازه هاییه که از طراحی عجیبی برخورداره.

اومشرایبونگ (Umschreibung)، مونیخ، آلمان

راه پله ی مارپیچ اومشرایبونگ در سال ۲۰۰۴ به وسیله اولافور الیاسون (Olafur Eliasson) طراحی و ساخته شده. الیاسون هنرمندی دانمارکی-ایسلندیه که به خاطر مجسمه ها و تاسیسات هنری اش می شناسنش. اومشرایبونگ به منای رونویسی یا بازنویسیه. این سازه در پاسیوی شرکت حسابداری جهانی KPMG هستش و ۹ متر ارتفاع داره. جنس مواد به کار رفته در اون از استیل و نوار موبیوس(نواری که دولبه ی اون به هم وصل شده و یه لبه ی انتهایی اون قبل از اتصال نیم دور چرخیده) تشکیل شده. این سازه ی هنرمندانه و خوشگل مکانی عالی واسه عکاسانیه که دنبال گرفتن عکس های خاص و متفکرانه هستن. این ساختمون دارای یه حیاطه که واسه بازدید عموم آزاد نیس. البته می توان مجوز بازدید از اون دریافت کنین. در ادامه شما رو به دیدن تصاویر زیبایی از این سازه دعوت می کنیم. نظر شما خوانندگان سایت ما در مورد این سازه چیه؟ اینجور بناهایی در اطرف خود سراغ دارین؟ منبع: placestoseeinyourlifetime

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *