No category

اومبریا مرواریدی از شهرهای خوشگل در ایتالیا

اومبریا ناحیه ای در قلب ایتالیاه که تپه های سرسبز با آفتابگردان های خوشگل به همراه قلعه های باستانی، چشم اندازی خوشگل رو ایجاد کرده. واسه آشنایی با جاذبه ها و شهرهای دیدنی این منطقه با سایت ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه: 

 • راهنمای سفر به ایتالیا
 • ۱۰ کاری که حتما باید در ایتالیا انجام بدین
 • هر چیزی که باید در اولین سفر خود به ایتالیا بدونین

«اومبریا» (Umbria) منطقه ای تاریخی و مدرن در مرکز ایتالیاه که در شمال رم و شرق «توسکانی» (Tuscany) هستش است. اومبریا هیچ خط ساحلی نداره، اما «دریاچه تراسیمنو» (Lago Trasimeno) چهارمین دریاچه وسیع کشور ایتالیا حساب می شه. اومبریا منطقه ای کوهستانیه که در شرق اون «کوهستان آپنینی» (Apennine Mountains) توسعه یافته. شهرهای این ناحیه سال های بسیاری در درگیری با یگدیگر بوده ان و خیلی از اون ها در زلزله سال ۱۹۹۷ میلادی دچار آسیب شدن؛ این روزا درگیری ها به پایان رسیده است و آثاری از تخریب زلزله به سختی در اون میشه دید. اومبریا جزو مناطق قرون وسطایی حساب می شه که خوب حفظ شده. هم اینکه در سال ۱۹۲۷ به دو استان «ترنی» (Terni) و «پروجا» (Perugia) تقسیم شده. مناظر خوشگل، تاریخ و سنت غنی، میراث هنری و تنوع غذایی در اومبریا اون رو به ناحیه ای معروف در ایتالیا تبدیل کرده. در این مقاله ۷ شهر معروف از اومبریا رو معرفی می کنیم.

اومبریای ایتالیا

۱. آسیزی

شهر آسیزی

شهر «آسیزی» (Assisi) در استان پروجا قرار داره که زادگاه «فرانسیس آسیزی» (Francis of Assisi) یکی از قدیسان معروف مسیحی و بنیان گذار فرقه «فرانسیسکن» (Franciscan Order) می باشه که در سال ۱۱۸۲ به دنیا اومد. فرانسیس فقط دو سال بعد از مرگش در سال ۱۲۲۸ به عنوان یه قدیس معرفی شد.

شهر آسیزی 2

 مدت کوتاهی پس از مرگ اون دستور ساخت کلیسای «باسیلیکای سن فرانسیس آسیزی» (Basilica of Saint Francis of Assisi) داده شد، که در سال ۱۲۵۳ به پایان رسید. کلیسا عمارت بزرگیه که در خط مرزی شهر قرار داره که از بیشتر مناطق مرکزی اومبریا دیده میشه.

آسیزی یکی از مقاصد توریستی زیارتی جهان حساب می شه. در کوچه های باریک کنار کلیسا، مغازه هایی با سوغاتی های مخصوص این شهر در کنار یکدیگر قرار دارن و زائران و مسافران می تونن از قدم زدن در این کوچه ها لذت ببرن.

در سال ۲۰۰۰ فرانسیس آسیسی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت

این کلیسای خوشگل که روی دیواره های اون نقاشی های زیبایی کشیده شده. در سال ۲۰۰۰ فرانسیس آسیسی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

آسیسی جای های دیدنی بسیاری داره که می توان به قلعه نظامی «روکا ماگیور» (Rocca Maggiore) هم اشاره کرد. این شهر دارای مناظر بسیار خوشگل و کلیساهای باشکوهه که تپه های اون با درختان زیتون و انگور محاصره شده و گل های آفتابگردان جذابیت این شهر رو دوبرابر کرده.

 ۲. اسپلو

شهر اسپلو

یکی دیگه از شهرهای قدیمی استان پروجا شهر «اسپلو» (Spello) است که به شهر گل می شناسنش. اولین چشم اندازی که در اول ورود به این شهر به چشم می خورد گل آرایی بسیار زیبای کوچه ها و ورودی در خونه هاس که مناظر دیدنی رو ایجاد کرده.

شهروندان این منطقه واسه داشتن زیباترین در ورودی با یکدیگر به رقابت می پردازند. مثل دیگه شهرهای اومبریا، اسپلو هم روی تپه قرار داره و رستوران های کوچیک بسیاری با نوشیدنی و غذاهای محلی پذیرای گردشگرانه.

اسپلو 3

اجناس محلی و بومی در این شهر خیلی مهمه. فستیوال «اینفیوریت» (Infiorate) هرساله در اسپلو با بیشتر از ۶۰ فرش گل برگزار می شه.

۳. اسپولتو

پول-نام-تصویر

شهر اسپولتو

«اسپولتو» (Spoleto) در شرق مرکزی اومبریا در دامنه کوهستان آپنینی قرار داره که از شهرهای زیبای ایتالیا حساب می شه. واسه رسیدن به بالاترین بخش شهر دو سیستم پله برقیه که به منظور صرفه جویی در وقت گردشگران ایجاد شده. در طول راه کافه های بسیاری با مناظر خیره کننده واسه خوردن صبحونه هست.

 • نکاتی درباره سفر به ایتالیا (قسمت اول)
 • ایتالیا، مکانایی واسه خلاص شدن از زندگی مدرن
 • ۳۰ فستیوال برتر موسیقی دنیا (قسمت اول)

«رکا آلبورنوزیانا» (Rocca Albornoziana) که قلعه ای در شمالی ترین قسمت اسپولتوه موزه ای با مجموعه های باستانی خوشگل و نقاشی های دیواری باشکوه که در حیاط داخلی اون قرار دارده.

اسپولتو هرساله در ماه جولای فستیوال موسیقی و هنر رو در این موزه برگزار می کنه که مکانی واسه نمایش هنرهای معاصر و برگزاری کنسرته.

۴. مونته فالکو

شهر مونته فالکو

«مونته فالکو» (Montefalco) از شهرهای زیبای سنتی با صنعتی قوی در کشاورزیه. هرساله نزدیک عید پاک فستیوالی با نام «ستیمانا انکولوجیکا» (Settimana Enologica) با اجناس تولید شده از این شهر برگزار می شه.

مونته فالکو تمرکز بسیاری بر توریست در بخش کشاورزی داره و افراد علاقه مند می تونن در مزارع محلی به آشپزی بدن. رستوران های عالی با غذاهای خوشمزه به همراه موسیقی دلنشین فضای بسیار دلچسبی رو واسه گردشگران جفت و جور کرده است.

۵. پروجا

شهر پروجا

 • حقایقی باحال درباره ایتالیا
 • جاهای دیدنی ایتالیا که شما رو جادو می کنه (بخش اول)

«پروجا» (Perugia) در مرکزیت اومبریا قرار داره که قدمت اون به تمدن «اتروسک» (Etruscans) باز می شه و جمعیتی نزدیک به۱۶۰ هزار نفر در اون زندگی می کنه و مثل مراکز فرهنگی ایتالیا حساب می شه.

پراجو هرساله میزبان فستیوال های بسیاریه که می توان به «فستیوال جاز اومبریا» (Umbria Jazz Festival) اشاره کرد.

از بناهای تاریخی پروجا که از خیابون های باستانی و میادین قرون وسطایی تشکیل شده است «رکا پائولینا» (Rocca Paolina) است که قلعه ای نظامی حساب می شه و در بالاترین قسمت شهر قرار داره و از جاذبه های گردشگری مهم ایتالیا به حساب می آید.

پروجا از شهرهای تقریبا بزرگیه که مغازه های مدرن و فرهنگ غنی اون توجه خیلی از گردشگران رو به خود جلب کرده است.

۶. بتونا

غذای بتونایی

 • رژیم غذایی مردم ایتالیا

«بتونا» (Bettona) شهر کوچیک خوشگلیه که اصل اون به تمدن اتروسک باز می شه.

دیوار قرون وسطایی که دور شهر رو محاصره کرده پس از گذشت سال ها در شرایط مناسبی قرار داره و دست نخورده باقی مونده.

دره های سرسبز این شهر بسیار دیدنیه و غذاهای این منطقه بخاطر کیفیت خوبی که دارن به بازدیدکنندگان پیشنهاد می شه.

 ۷. تورجیانو

شهر تورجیانو

یکی از شهرهای اومبریا که با باغ های بزرگ انگور محاصره شده «تورجیانو» (Torgiano) است. شهر روی تپه ای قرار داره که دو رودخانه «تیبر» (Tiber) و «چیاسکو» (Chiascio) با یکدیگر تلاقی دارن.

آب وهوای معتدل و خاک حاصل خیز، تورجیانو رو به مکانی مناسب واسه رشد تاکستان ها تبدیل کرده

آب وهوای معتدل و خاک حاصل خیز، این منطقه رو به مکانی مناسب واسه رشد تاکستان ها تبدیل کرده.

در نگاه اول این شهر بسیار آرامه ولی صبح های پنج شنبه به روز خرید معروفه و در شب، مردم اون منطقه به بازی «فوتبال دستی» (Table football) مشغول می شن که از هر گروه سنی در اون مشارکت دارن.

تراجینو 2

چشم انداز و مناظر تورجیانو به طور زیادی زیباه و از این شهر خیلی راحت می توان به بقیه شهرهای اومبریا دسترسی داشت. هم اینکه خیلی از تاکستان ها به خاطر افزایش صنعت گردشگری و امکانات تفریحی مثل آبگرم و محل بیرون آمدن آب زیر زمینی های معدنی واسه گردشگران در این شهر هست.

 • زیباترین چشمهای آب گرم دنیا رو بشناسین
 • متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *