No category

اولین قطار تهران-کربلا امروز از تهران حرکت می‌کنه

اولین قطار از تهران به مقصد کربلا با قطع شدن ۳۰ کیلومتری امروز (سه شنبه) از تهران حرکت می کنه؛ طبق برنامه، قطار اول خط تهران-شلمچه رو طی می کنه، از اونجا مسافران با اتوبوس راه ۳۰ کیلومتری تا بصره رو می روند و بعد با قطار از بصره به کربلا مشرف می شن.

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت که جهت جابجایی زائران عتبات عالیات از راه خطوط ریلی، طی ماه های گذشته طرحی رو با راه آهن عراق شروع کردیم که ما مسافران رو از تهران تا شلمچه می بریم، بعد مسافران راه ۳۰ کیلومتری شلمچه تا بصره رو با اتوبوس می روند و کشور عراق جابجایی مسافران از بصره تا کربلا رو رو دوش می گیرد.

«محسن پورسید آقایی» با بیان اینکه قطار یادشده راه تعیین شده رو در ۲۷ ساعت طی می کنه، اعلام کرد:

برنامه حرکت این قطار هر روز از ساعت ۱۵:نیم ساعت از تهران هستش و مبلغ بلیت اون هم ۱۳۰ هزار تومن در نظر گرفته شده.

ایشون گفت که روز شنبه رئیس راه آهن عراق تو تهران مهمون ما بود که با اونا توافق کردیم تا خطوط ریلی در عراق و ایران به زائران خدمات ارایه بدن. ان شاءالله امروز (سه شنبه) اولین قطار با هدف جابجایی مسافران اربعین حسینی حرکت می کنه. البته این کار ادامه داره و فقط مختص اربعین امسال نیس. تلاش می کنیم همیشه این قطار رو هر هفته داشته باشیم و طبیعتا اگه درخواست بالا بره، توانایی افزایش تعداد قطار و تعداد سفر رو هم داریم.

ایشون با بیان اینکه به دلیل محدودیت تردد خودرو در راه خرمشهر به شلمچه واسه این راه قطار در نظر گرفته ایم گفت:

در این راه یه قطار رفت و برگشتی به شکل شاتل گذاشته ایم که مردم رو از خرمشهر با قطار به مرز ببره. این قطار واسه اینه که مسافران دیگه اون فاصله رو پیاده نرن.

مدیرعامل راه آهن گفت هم اینکه قطارهای فوق العاده ای واسه اربعین در راه تهران-خرمشهر گذاشته ایم.

پورسیدآقایی درباره جابجایی مسافران در خاک عراق گفت که عراق قطارهایی نو واسه این منظور خریداری کرده که کیفیت بالایی دارن. راه آهن عراق از بصره به کربلا روزی ۵ قطار می فرستد. ما هم بلیت قطار بصره به کربلا رو در خرمشهر می فروشیم تا مسافران نگرانی ای واسه تامین بلیت نداشته باشن.

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *