No category

اولین فروند هواپیمای ATR در مهرآباد به زمین نشست

چند دقیقه قبل اولین فروند هواپیمای ATR ساخت شرکت هواپیماسازی فرانسوی-ایتالیایی ATR وارد فرودگاه مهرآباد شد.

طبق نوسازی ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، اولین فروند از هواپیمای خریداری شده از کارخانه هواپیماسازی ای تی آر، صبح روز ۲۷ اردیبهشت ماه سال ۹۶ در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

این هواپیماها به رجیستر نامبر EP-ITA,EP-ITB,EP-ITC,EP-ITC با حضور فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در شهر تولوز فرانسه به ایران ایر تحویل داده شد.

جالبه بدونین برد این هواپیماها هزار و ۵۰۰ کیلومتر بوده و ظرفیت هر کدوم ۷۰ نفر صندلیه.

هواپیمای atr

این هواپیماها به مدت یه ماه در فرانسه با حضور خلبانان و کارشناسان فنی تعمیر و نگهداری هواپیما تحت شکل های جور واجور بررسیا و چکا قرار داشتن که در آخر شب گذشته از فرانسه به مقصد تهران پرواز کرده و بامداد امروز هم یه بار در فرودگاه آتن سوختگیری داشتن.

طبق قرارداد منعقد شده میان هما و کارخانه ای تی آر، ۲۰ فروند از مدل ATR72-600 که جدیدترین محصول از تولیدات سری ۷۲ این کارخانه حساب می شه، به هما تحویل داده می شه.این هواپیما که منطبق با آخرین تکنولوژی و جدیدترین سیستم های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی دنیاس، با ظرفیت ۷۰ صندلیه و قراره واسه بر طرف کردن نیازای ایران ایر در پروازهای منطقه ای به کار گیری بشه.

هواپیمای ATR72-600 میتونه در تموم شرایط جوی پرواز کنه و به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته، امکان فرود در سخت ترین شرایط جوی رو واسه این هواپیما جفت و جور می کنه.

جالبه بدونین قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ای تی آر در فروردین ماه سال جاری بین هما و کارخانه ای تی آر به امضا رسید.با احتساب هواپیماهای قبلی تحویل داده شده به ایران، با ورود ۴ فروند ای تی آر، تعداد هواپیماهای تحویل داده شده به جمهوری اسلامی ایران از بعد از برجام به ۷ فروند رسید.

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *