No category

اولین دوره آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه سواری در ایران

دوره آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه سواری واسه اولین بار در ایران راه اندازی می شه.

«علی شادلو» مجری طرح آموزشی راهنمای تخصصی تورهای دوچرخه سواری گفت:

از زمان ابلاغ آیین نامه راهنمایان گردشگری قبول شده سال ۱۳۹۴، ایده ایجاد دوره ی آموزشی واسه راهنمایان تورهای گردشگری دوچرخه سواری شکل گرفت. هرچند قبل از اون، دوره های تخصصی واسه آموزش راهنمایان تورهای پرنده نگری و کوهستان برگزار می شد، ولی به دلیل فضای خالی قانونی این دوره های تخصصی در مدارک هویتی راهنمایان تور ثبت نمی شد. یعنی در کارت راهنمایان گردشگری که اینجور دوره هایی رو پشت سر گذاشته ان هیچ مشخصه ای درباره تخصص ان ها وجود نداره.

ایشون اضافه کرد که پس از اصلاح آیین نامه راهنمایان گردشگری، حالا بندی به ضرورت آموزش راهنمایان تخصصی با علایق خاص مثل طبیعت گردی، سلامت، ورزشی، زیارت و دریایی اختصاص داده شده که امکان طراحی دوره های تخصصی تر رو یا اثبات موقعیت حرفه ای اون ها جفت و جور کرده.

راهنمای تور دوچرخه سواری

شادلو ادامه داد که این دوره روش نامه اجرایی داره که بر اون پایه لازمه خواهندگان واسه انتخاب شاخه ی تخصصی خود، قبلا کارت راهنمای تور رو از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دریافت کرده و آموزش های ابتدایی مربوط به راهنمای تور رو گذارنده باشن تا بتونن وارد این مرحله شن.

به گفته ی اون، این دوره ی تخصصی که تا قبل از این نمونه اون به طور رسمی در کشور اجرا نشده بود، مشترک به وسیله سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و فدراسیون دوچرخه سواری ساپورت می شه، یعنی متحوای آموزش های گردشگری رو سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جفت و جور می کنه و آموزش های مربوط به مربی دوچرخه سواری رو فدراسیون مربوطه ارائه می دهد و مدرک پایانی هم به وسیله این بخش ها صادر می شه.

شادلو درباره ضرورت راه اندازی این دوره ی تخصصی در کشور، به فعالیت های پراکنده و بعضی وقتا موازی که صورت می گیرد اشاره کرد و اضافه کرد:

این دوره پس از بازارسنجی و با مطالعه راه اندازی شده. ما بعد از بررسی های ابتدایی به این نتیجه رسیدیم که تورهای زیادی در بخش ی دوچرخه سواری و آفرود به وسیله افراد تازه کار و آموزش ندیده برگزار می شه که صدمه های زیادی رو به طبیعت و هم اینکه فعالیت های حرفه ای و تخصصی تر راهنمایان گردشگری وارد کرده. بر اساس همین نیازسنجی و آسیب هایی که بازار گردشگری از فعالیت های ناآگاهانه دیده بود، برابر با قانون بالادستی قبول شدهِ هیئت وزیران این دوره طراحی شد.

آفرود

ایشون در آخر گفت که این دوره آموزشی که مختص آقایانه از سال آینده شروع می شه که طول مدت اون، پنج ماه هستش.

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *