No category

اولویتای جدید واسه ثبت نام حج فعلا اعلام نمی شه

رییس سازمان حج و زیارت از تکمیل ظرفیت کاروان های حج تمتع خبر داد. با ادامه خبر همراه سایت ما باشین.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به تکمیل ظرفیت کاروان های حج، اعلام کرد که از ماه مبارک رمضان کار آموزش زائران شروع می شه. ایشون هم اینکه گفت که هم حالا آموزش کارگزاران حج امسال شامل مدیران هتل ها، کاروان ها، آشپزخانه ها و پزشکان حج در حال اجراه. 

اولویتهای حج تمتع ۹۶

حمید محمدی در مورد جفت و جور سازی مقدمات اعزام زائران ایرونی به حج گفت:

کارشناسان بخش خونه، تغذیه و تدارکات سازمان حج و زیارت با حضور دو ماهه در کشور عربستان و تلاش جدی تونستن امکانات بسیار خوبی رو واسه حجاج ایرونی جفت و جور کنن.

از ۲۳ اردیبهشت امسال، به مدت ۵ روز ثبت نام پایانی کاروان های حج تمتع واسه کسائی که امانت ی حج خود رو تا مبلغ ۱۰ میلیون تومن کامل کرده بودن، انجام شد و از ۳۰ اردیبهشت، پروسه تکمیل ظرفیت کاروان ها شروع شده . دارندگان اسناد امانت گذاری حج، تا آخر آبان سال ۸۵ می تونن واسه نام نویسی در ظرفیت های خالی کاروان های حج دست به کار شن. 

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم اینکه اعلام کرد که کسائی که دارای تشرف به حج امسال هستن، می تونن با مراجعه به دفاتر زیارتی در سراسر کشور و یا با مراجعه به سامانه HAJ96.HAJ.IR واسه نام نویسی در کاروان های حج امسال دست به کار شن.

محمدی تاکید کرد که دارندگان اسناد  اولویت دار حج تمتع هر چی تند تر واسه نام نویسی در کاروان های حج دست به کار شن چون با تکمیل کاروان های حج، آموزش حجاج شروع می شه. 

اون در جواب به احتمال اعلام اولویت های جدید واسه نام نویسی در کاروان ها حج گفت:

استقبال زائران واسه نام نویسی در کاروان ها رضایت بخش بوده و به نظر می رسد با روند جاری در روزای آینده ظرفیت کاروان های حج تکمیل شده و برنامه های آموزشی و معاینات پزشکی حجاج شروع شه.

ایشون هم اینکه اعلام کرد که برنامه های برنامه های آموزش حجاج از ماه مبارک رمضان شروع می شه، اما آموزش کارگزاران حج شامل مدیران مجموعه و کاروان ها، مدیران آشپزخانه ها و هم اینکه پزشکان حج، الان در استان ها و به شکل متمرکز در حال اجراه.  

آموزش حجاج

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به این که محتوای آموزش زائران در بخش مسائل اجرایی و دانستنی های سفر و ویژگی های حج امسال مثل گرمای هوا و ازدحام جمعیت (که زائران با اون روبه رو هستن) هستش، اضافه کرد:

مسائل فرهنگی به طور کامل منظم شده که این مسائل در جلسات آموزشی کاروان ها و هم اینکه همایش های متمرکز به زائران آموزش داده می شه.

ایشون در ادامه در جواب به رخی نگرانی های زائران اعلام کرد که موضوع حج بر اساس گفته مسئولان ارشد نظام، جدا از هم از روابط سیاسی ما با کشور عربستان دنبال شده و بر این پایه راهکارهای اجرایی واسه بر طرف کردن نگرانی های حجاج دیده شده. محمدی در ادامه اضافه کرد:

مثلا یکی از نگرانی های مردم، سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری، ازدحام جمعیت به خاص در روزایتشریق در منا و جمرات بوده که واسه این جور موارد، جدا از برنامه ریزی های عربستان، ما هم به شکل خاص برنامه ریزی کردیم، طوری که عزیمت کاروان ها از منا به جمرات، به طور کامل برنامه ریزی شده و زمان بندی شده باشه.

ایشون با اشاره به تنظیم جدول زمان بندی اعلام کرد که زمان عزیمت زائران از منا به جمرات ممکنه تا بعدظهر روز دهم ذی الحجه طول بکشه، به گونه ای که عزیمت زائران ایرونی به جمرات با زمان ازدحام جمعیت زائران دیگه کشورها تلاقی نداشته باشه.

رییس سازمان حج و زیارت، هم اینکه از زمان بندی جدید واسه ذبح قربونی ها خبر داد که  که متناسب با عزیمت کاروان ها به جمرات صورت می گیرد و زائران باید کم کم و طبق یه برنامه زمان بندی شده دست به کار شن که با این تصمیمات، انشاله حجاج در کمال آرامش، آسایش، رفاه و امنیت، حج خود رو به جا بیارن.

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *