پايان نامه با موضوع نقش تمرکز و رسمیت ساختار سازمانی در تامین بموقع کالا در شرکت

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی تاثیر تمرکز و رسمیت ساختار سازمانی در تامین بموقع کالا در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

قسمتی از متن پایان نامه :

10تعريف مفهومي و عملياتي متغيرها

تأمین به موقع كالا

شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب به منظور استخراج و صدور نفت، همانند تمام سازمان های فني و صنعتي براي نگهداري مستمر دستگاه­ها و ماشين‌آلات و بهره‌برداري ممتد و مؤثر از آن­ها، به كالا و قطعات يدكي نيازمند مي‌باشد. و با توجه به اهداف تعیین شده برای اين شركت ،تأمین به موقع كالا و مواد از حساسيت بالائي برخوردار مي‌باشد.

در اين تحقيق، بحث عدم تمركز در ساختار سازماني واحد تداركات كالا جهت شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، مورد بررسي قرار مي‌گيرد. خصوصاً كه نقش كالا در تداوم مسئوليت اين شركت از ويژگي خاصي برخوردار مي‌باشد.

ساختار سازماني

ساختار سازمانی تصریح می­کند که وظایف، چگونه تخصیص داده شوند، چه شخصی به چه کسی گزارش دهد و سازوکارهای هماهنگی رسمی و همچنین الگوهای تعاملی سازمانی که باید رعایت شوند کدامند؟ ساختار را به عنوان یک از اجزاء سازمان، که از عناصر پیچیدگی، رسمیت و تمرکز تشکیل شده، تعریف میشود.

تمرکز

تمرکز به میزانی که تصمیم­گیری در یک نقطه واحد در سازمان متمرکز شده، اشاره دارد. تراکم قدرت در یک نقطه دلالت بر تمرکز داشته و عدم تراكم يا تراكم كم، نشانه عدم تمرکز است، تمرکز به مسئله میزان پراکندگی اختیارات تصمیم­گیری بر می­گردد نه تفکیک جغرافیایی سازمان.

رسمیت

عبارتست از حدی که قوانین، خط مشی­ها و رویه­ها موجود باشند و برای عملیات سازمان به کار گرفته شوند. رسمیت به میزان یا حدّی که مشاغل سازمانی استاندارد شده­اند، اشاره می­کند. وقتی رسمیت بالاست، شرح شغل­های مشخص، قوانین و مقررات زیاد و دستورالعمل­های روشن در خصوص فرایند کار در سازمان وجود دارند. وقتی رسمیت کم است رفتار کارکنان به طور نسبی می­تواند برنامه­ریزی نشده باشد. حدی که یک سازمان برای جهت دهی رفتار کارکنانش، به قوانین،‌ مقررات و رویه­ها متکی است، رسمیت نام دارد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف مشخص تحقيق (شامل اهداف آرماني، کلی، اهداف ويژه و كاربردي)

-هدف آرماني

شناسایی فرازهایی از تمركز، رسميت سازمان و تأمین بموقع كالا.

-هدف كلي

بررسي رابطه تمركز و رسميت با تأمین به موقع كالا مي­باشد.

-اهداف ويژه وكاربردي

بررسي ارتباط ساختار سازماني (متغيرهاي رسميت وتمركز) بر عملكرد مديريت تداركات و امور كالا شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب در تأمین به موقع  كالاي مورد نياز مي­باشد.

1-5-سوالات تحقيق

اين تحقيق داراي يك سوال اصلي و دو سئوال فرعي ميباشد.

سئوال اصلي

آيا تمرکز و رسمیت ساختار سازماني بر تأمین به موقع كالا در شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب تأثير معني­داري دارد؟

سئوالات فرعي

1- آيا متغيرساختاري”رسميت” بر تأمین به موقع كالاي شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب تأثير معني­داري دارد؟

2- آيا متغيرساختاري “تمركز” بر تأمین به موقع كالاي شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب تأثير معني­داري دارد؟

Author: