دسته‌بندی نشده

بررسی سیستم توزیع برای عملکرد کارآمد و سودآوری شرکت-دانلود پايان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزيابي کارايي کانال هاي توزيع با استفاده از روش تحليل پوششي داده ها

قسمتی از متن پایان نامه :

خصوصيات مشتري

خصوصيات مشتري تأثير بسزايي بر طراحي كانال دارد. تعداد، توزيع منطقه‌اي، درآمد، عادات خريد و عكس العمل به روشهاي مختلف فروش، تمامي از كشوري به كشور ديگر تغيير مي‌كند و بنابراين نياز به دستاوردهاي مختلف در كانال دارد. عموماً هر چقدر مشتريان از لحاظ كميت افزايش پيدا كنند نياز به واسطه هاي كانال افزايش پيدا مي‌كند حتي بدون در نظر گرفتن مرحله توسعه بازار. براي خرده فروشان بزرگ (فروشگاه هاي زنجيره اي) بهتر اين است كه مستقيماً فروش از طرف توليد كننده باشد. اين شرايط براي تمامي كشورها بدون در نظر گرفتن مرحله توسعه قابل اعمال است.

 

ب- خصوصيات محصول

هر محصولي داراي ويژگي هايي است مانند درجه استاندارد بودن، فاسد شدن، نيازمنديهاي سرويس دهي به حجم زياد، قيمت واحد و غيره اثرات مهمي بر طراحي كانال محصول دارد.

محصولات با قيمت بالا براي مثال معمولاً بطور مستقيم از طريق نيروي فروش شركت فروخته مي‌شود زيرا قيمت واحد گران است و هزينه كانال توزيع نقش كمتري در آن ايفا مي‌كند. براي مثال قيمت يك واحد كامپيوتر گران تمام مي‌شود و آن به خاطر پيچيدگي فني و طريقه استفاده از آن است(نرم افزار و سخت افزار)و بايستي بطور مفصل در مورد كاربرد آن شرح داده شود و فروش آن توسط يك نيروي فروش متخصص امكان پذير است.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف اساسي تحقيق

برای بسیاری از شرکت‌ها، سیستم توزیع یک تصمیم اساسی برای ایجاد یک کسب و کار موفق است. سیستم توزیع برای عملکرد کارآمد و سودآوری شرکت فوق‌العاده مهم است. حال با توجه به وجود انواع کانال‌های توزيع سعی در بررسی و ارزيابي كارايي آن‌ها و انتخاب كانال توزيع كارا در شرکت کرانه تجارت بین‌الملل جهت افزايش ميزان فروش و سهم بازار نمودیم. برای این منظور شاخصه‌ای مهم جهت ارزيابي كارايي کانال‌های توزيع انتخاب سپس جهت مقايسه آن‌ها از روش تحليل پوششي داده‌ها ( DEA ) استفاده خواهد شد.

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir