دسته‌بندی نشده

پایانامه در رابطه با : بررسی تأثير آموزش مادران بر مبناي نظريه دلبستگي بر كاهش اضطراب كودكان

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثير آموزش مادران بر مبناي نظريه دلبستگي بر كاهش اضطراب كودكان

تکه ای از متن پایان نامه :

نظریه­های زیستی مربوط به اضطراب از چند منبع حاصل شده: مطالعات پیش بالینی انجام شده بر اساس الگوهای حیوانی اضطراب، مطالعات بیمارانی که عوامل زیستی معین در آنها دیده شده می باشد، اطلاعات روز­افزون محققان در زمینه عصب­پژوهی(نروساین) پایه، و اثرات داروهای روان­گردان در یک سر این طیف این فکر هست که تغییرات زیستی قابل اندازه­گیری در بیماران دچار اختلال اضطرابی خود از عواقب تعارضات روانی می باشد، در قطب دیگر طیف نیز این نظر می باشد که وقایع زیستی، اولیه می باشد و تعارضات روانی، ثانویه با آنها شکل می­گیرد. در بعضی افراد هر دو حالت ممکن می باشد وجود داشته باشد و در افرادی که علائم اختلالات اضطرابی دارند طیفی از درجات حساسیت بر اساس وضعیت­های مختلف زیستی آنها ممکن می باشد وجود داشته باشد .

آیزنک (1967) می­گوید تفاوت­های فردی در تجربه اضطراب ممکن می باشد ناشی از توارث ساختار ژنی باشد که افراد را مستعد نوسانات هیجانی پایین یا بالا می­سازد. آیزنک این فرآیند را به صورت تمایل به نشان دادن واکنش­های خفیف یا شدید به محرک ویژه­ای که می­تواند موجب ناراحتی و پریشانی فرد گردد تعریف می­کند (سادوك وسادوک ، به نقل از رفيعي و سبحانيان ، 1382).

 

نظریه بشر­گرایان و هستی­نگرها

بشر­گرایان و هستی­نگرها بر این باورند که این اختلال­های اضطرابی مانند هر اختلال روانی دیگر هنگامی بروز می­کند که افراد  خود را صادقانه موردنظر و پذیرش قرار نمی­دهند و در عوض به افکار و تغییر افکار هیجانات و رفتار خود می­پردازند. این موضع­گیری دفاعی در نهایت آنها را دچار اضطراب مفرط می­کند و ناتوانی در نیروهای بالقوه انسانی را در پی دارد (استورا[1]، به نقل از دادستان، 1386).

[1] Storaw

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir