دسته‌بندی نشده

پایانامه ارشد : بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

تکه ای از متن پایان نامه :

اداره کند و ریسک را به خاطر سود بپذیرد” (وبستر،1996به نقل از کارآفرینان برمي شمرد که عبارتند از انگیزه پیشرفت[1]، استقلال‌طلبی[2]، ریسک‌پذیری[3]، خلاقیت[4] و عزم و اراده.

از دیدگاه مك كللند افراد کارآفرین در مورد ” نياز به توفيق، چند ويژگي دارند:1- مسئوليت پذيري شخصي تعيين اهداف و نيل به آنها با کوشش شخصي 2- پذيرش مخاطرات معقول ومعتدل به عنوان مهارت در عملكرد 3-آگاهي از نتايج كار ودريافت بازخورد از عملكرد” (اميري،55:1388). هم­چنین احمدپور(1387) توفيق طلبي را تمایل به انجام کاری در استاندارد های عالی جهت موفقیت در موقعیت های رقابتی تعریف مي كنند. از سوی دیگر استقلال طلبي، از ویژگی هایی می باشد که به عنوان یک نیروی برانگیزنده مورد تأکید واقع شده و می­توان آن را در قالب ” عباراتی نظیر «کنترل داشتن بر سرنوشت خود»،«کاری را برای خود انجام دادن »و« آقای خود بودن» تعریف نمود”(مک کران و فلانیگان ،1996، به نقل از احمد پور ،1387 :87). خلاقيت هم ناظر به “مهارت ابداع چيز جديد و ارزشمند كردن آن مي باشد” (طباطبايي واحمدي76:1384). ازنظر محبي (1386) خلق ایده های نو و با ارزش هسته اصلی کار آفرینی می باشد و مهم تر اين­كه خلاقیت قابل آموزش و یادگیری می باشد. ریسکپذيري يا تمايل به خطر پذيري يعني تمايل به انجام كارهايي كه احتمال شكست آنها بسيار زياد می باشد. به نظر اميري (1388) مخاطره كردن خواه از جنبه مالي، رواني، يا اجتماعي باشد بخشي از فرايند كارآفريني می باشد. البته كارآفرينان مانند مردم عادي خطر قمار گونه نمي­كنند، بلكه با ارزيابي دقيق وحساب شده از ميزان مخاطره، تصميم  مي­گيرند و بعد از آن براي رسيدن به هدف و نتيجه مطلوب از هيچ كاري دريغ نمي كنند.

عوامل تسهيل كننده تقويت كارآفريني در سازمان، ساختار و تشكيلات متناسب با اهداف موردنظر مي باشد.

ساختار سازماني كه رفتار كارآفرينانه را (كشف فرصت، تسهيل فرصت، دنبال كردن فرصت) تشويق مي كند، عنصر اوليه لازم براي موفقيت كارآفرينانه سازماني می باشد. همان گونه كه بورگل مان[5]  به آن اشاره مي[1]– Need For Achievement-

[2]– Need For Independence

[3]– Risk-Taking Propensity

[4]– Creativity

[5] – Burgel mun

 مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مدیریت : مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی

 

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir