دسته‌بندی نشده

دانلود پایانامه ارشد در رابطه با : بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

تکه ای از متن پایان نامه :

اهمیت این مسئله آن­گاه مشخص تر می­گردد که به این واقعیت مهم توجه کنیم که در جهان امروز و در ذیل مبحث توسعه، شاخص‌هاي سخت افزاري[1]و سرمایه های فیزیکی مشهود، جاي خود را به قابلیت­ها و توانمندی های نرم افزاري هم ­زیرا خلاقیت[2]، نوآوري[3]، خلق محصولات جديد و ارائه ایده های جدید داده که عموماً در قالب آن­چه اصطلاحاً اقتصاد دانش محور[4] خوانده می گردد، از تأثیر و جایگاهی برجسته در رشد و توسعه جوامع مختلف برخوردار می باشند.

از این منظر در در شرايط کنونی و در مسیر گذر از يك جامعه صنعتي به یک جامعه اطلاعاتي[5] به جاي توجه صرف به بازوي نيروي انساني، به مغز آن ها توجه شده و در چنین فضایی پدیده كارآفريني نیز بر مبنای دانايي، توانايي و دانشي كه فرد بتواند به ميزان بيشتري آن را تولید نمايد، مورد تأکید قرار گروهي، شامل كارآفريني سازماني[6]  قابل طرح و تبیین می باشد (صمدآقایی، 1377). کارآفرینی فردی بر طبق دیدگاه بای گریو[7] (1994، به نقل از همتی، 1388) حالتی می باشد که طی آن فردی کسب وکار مستقلی را ایجاد می کند یا نمایندگی آن را از طریق شناسایی فرصت و بسیج منابع و امکانات لازم به دست می آورد و تمرکز او بر نوآوری، توسعه فرایند، ایجاد محصولات یا خدمات جدید می باشد که فرآیند کارآفرینی شامل کلیه فعالیت ها، وظایف و اقدامات مرتبط با درک فرصت ها و ایجاد سازمان ها برای تعقیب فرصت هاست. ” کارآفرینی مستقل فرایندی می باشد که کارآفرین از ایده تا ارائه محصول خود به جامعه، کلیه فعالیت کارآفرینانه را با ایجاد یک بنگاه اقتصادی جدید به طور مستقل طی می کند” (سعیدی کیا، 1382: 200). پوستیگو (2002) نیز معتقد می باشد كارآفريني مستقل، از برخورد ويژگي هاي فردي كارآفرينان با محيطي كه در آن نشو و نمو يافته اند، به وجود مي آيد.

کارآفرینی درون سازمانی فرایندی می باشد که کارآفرین برای انجام فعالیت کارآفرینانه در سازمانی که معمولأ سنتی و بوروکراتیک می باشد، طی می کند (جزنی، 1386). بنابراين كارآفرين درون سازمانی به فردي[1]– hardward index

[2]– creativity

[3]– Innovation

[4]– Knowledge-based

[5]– information society

[6]– Organizational

[7]– Bygrave

 مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مدیریت : مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی

 

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir