دسته‌بندی نشده

بررسی تاثیرات میانجی¬گری سبک رهبری تحول¬گرا بر رابطه بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان¬های خصوصی منطقه 5 تهران)93 – پایانامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

تکه ای از متن پایان نامه :

تلاشهاي توسعه رهبري تحول گرا بايد با تمركز بر روي محيط دروني و آگاهي از محيط بيروني انجام پذيرد. تقاضاهاي كسب و كار جديد نياز به تغيير را اجبار مي كنند، ولي ملاكي براي نحوه ايجاد تغيير ارائه نمي كنند (خواه به وسيله مديران ارشد اجرايي شروع شده باشد، خواه در سراسر سازمان همچون يك نقشه پوچ باشد). ايجاد هوش هیجانی یک رهبر، عامل ایجاد یک فرهنگ یا محیط کاری خاص می باشد. تحقیقات گلمن و همکاران[1] نشان می­دهد که سطوح بالایی از هوش هیجانی، فضایی به وجودمی­آورد که در آن مشارکت اطلاعاتی، اعتماد، ریسک­پذیری سالم و یادگیری تأثیر می­گیرند. برعکس هوش هیجانی کم، جوّی سرشار از بیم و اضطراب ایجاد می­کند. از آنجا که کارکنان عصبی یا وحشت زده، در کوتاه مدت می­توانند بهره­وری بالایی داشته باشند، سازمان­های آن­ها ممکن می باشد نتایج و بازدهی خوبی کسب کنند، اما این نتایج و بازدهی ها دوام چندانی نخواهد پیدا نمود(یعقوبی و همکاران، 1392). این مسأله سال­ها فکر محققان را به خود مشغول کرده می باشد که چه چیزی باعث می­گردد افرادی خاص، سبک رهبری تحول­آفرین را انتخاب کنند و چه چیزی باعث می­گردد بعضی از رهبران مؤثرتر از دیگران باشند(Judge, 2011). اخیراً رهبری تحول­آفرین با مفهوم هوش بعضی از رهبران مؤثرتر از دیگران باشند پیوند خورده می باشد و مطالعات گوناگون نشان می­دهند که رهبری تحول­آفرین بطور ذاتی با هوش هیجانی در ارتباط می باشد. اشکانسی و تس اظهار  کردند که رهبران تحول­آفرین نیازمند سطح بالایی از هوش اشکانسی و تس هستند و پیشنهاد کردند که این بینش در ارتباط بین عملکرد–رهبری در نظر گرفته گردد(Ashkanasy – Tse, 2012). جورج استدلال می­کند، رهبرانی که از لحاظ عاطفی هوشمند هستند می­توانند اثربخشی را در تمام سطوح سازمان­ها ارتقا دهند. هوش هیجانی یک رهبر تأثیر مهمی را در کیفیت و اثربخشی تعاملات اجتماعی وی با سایر افراد ایفا می­کند(Kuppers et al , 2013).

[1] -Golman et al

 مطالعه تاثیرات میانجی¬گری سبک رهبری تحول¬گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان¬های خصوصی منطقه 5 تهران)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه :مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir