دسته‌بندی نشده

سنجش عملکرد مالی بانک‌‌ها با استفاده از روش‌های غیرپارامتری-دانلود پايان نامه ارشد مديريت

 

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی عملکرد مالی بانک‌‌ها با استفاده از روش‌های غیرپارامتری

قسمتی از متن پایان نامه :

اهمیت و ضرورت تحقیق

امروزه شرکت‌ها با رقابت قوی‌تری نسبت به گذشته مواجه‌اند و عملکرد مالی هدف اصلی هر نهادی است. پس هر سازمانی می‌خواهد با روش‌های مختلف عملکرد مالی خود را افزایش دهد(احمدخان و همکاران، 2012).

در سال‌های اخیر، مزیت رقابتی محور استراتژی‌های رقابتی قرار گرفته است. شرکت‌ها برای بهبود عملکرد و مقابله با رقبا، باید دارای مزایای رقابتی باشند تا بتوانند در شرایط پیچیده، عملکردی برتر داشته و خود را در بازارها حفظ نمایند. بنابر دیدگاه مبتنی بر منابع، عملکرد برتر شرکت‌ها می‌تواند از منابع منحصر به فرد آن‌ها، یکپارچگی منابع و یا توانایی پاسخگویی به محیط ناشی شود. بر اساس این دیدگاه، تفاوت عملکرد شرکت‌ها به دلیل این است که سازمان‌های موفق دارای منابع استراتژیکی(فیزیکی، انسانی و سازمانی) هستند که رقبای آن‌ها فاقد آن منابع‌اند. نتایج تحقیق حاضر می‌تواند در بانک‌‌ها مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در استانداردگذاری و تدوین استانداردهای حسابداری می‌توان نگاهی به این تحقیق داشت و در موارد لزوم، برای تدوین استاندارد از آن بهره برد. در ضمن، دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي جهت امور آموزش و پژوهش مي‌توانند از این جمله باشند و همچنین شركت‌های سرمایه‌گذاری يا كارگزاري‌هاي وابسته به بازار سرمایه و يا هر سرمايه‌گذار كه از نتايج تحقيق جهت تصميم‌گيري مي‌تواند استفاده نمايد. ارزیابی عملکرد بانک‌‌های کشاورزی در استان اردبیل موضوع این پایان‌نامه است و تا آن‌جا که مطلع هستیم، تاکنون هیچگونه تحقیقی با این ماهیت در بانک کشاورزی صورت نگرفته است. از جهت نوع مطالعه و محل اجراء، این تحقیق جدید است.

 


1-4- چارچوب نظری تحقیق

چارچوب نظری مبنایی است که تمام تحقیق بر روی آن قرار داده می‌شود. چارچوب نظری یک شبکه منطقی، توسعه‌یافته، توصیف‌شده و کامل بین متغیرهایی است که از طریق فرایندهایی مانند مصاحبه، مشاهده و بررسی ادبیات موضوع(پیشینه تحقیق) فراهم آمده است(خاکی، 1387).

روش‌هاي مختلفي براي ارزيابي عملكرد وجود دارد، كه در ميان آن‌ها اندازه‌گيري كارايي(شيوه اندازه‌گيري نسبت ارزش كل خروجي‌ها به ارزش كل ورودي‌هاي يك واحد) مي‌تواند در رسيدن به اهداف پژوهش كمك مؤثري داشته باشد. تحليل پوششي داده‌ها يك روش اندازه‌گيري كارايي است و براي اندازه‌گيري كارآيي واحدهاي تصميمگيرنده كه داراي چندين ورودي و چندين خروجي مي‌باشند، به كار مي‌رود. در اين روش فرض بر اين است كه واحد تصميم‌گيري‌هاي كارآ هميشه بهتر از واحد تصميم‌گيري‌هاي ناكارآ عمل مي‌نمايند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف تحقيق

  • ارزیابی عملکرد مالی بانک‌‌های کشاورزی استان اردبیل،
  • تمایز بین بانک‌‌های کارآمد و غیرکارآمد و رتبه بندی شعب کارآمد،
  • تعیین خط‌مشی برای شعب ناکارآمد جهت بهبود عملکرد آن‌ها.

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

ارزیابی عملکرد مالی بانک ‌‌ها با استفاده از روش ‌های غیر پارامتری مطالعه موردی بانک کشاورزی استان اردبیل

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir