دسته‌بندی نشده

پايان نامه مديريت:میزان وضعیت ساختار سازمانی شعب بانک های ملی استان اصفهان

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

قسمتی از متن پایان نامه :

مقدمه

بدون شك بررسي توانمندي هاي كارآفريني در جامعه و گسترش آن مي تواند گره گشاي بسياري از مشكلات موجود در بخش اشتغال كشور به خصوص فارغ التحصيلان دانشگاهي بوده و راه توسعه همه جانبه را فراهم نمايد. اشتغال مترادف كارآفريني نيست، اما يكي از نتايج مسلم كارآفريني اشتغال است. در اين راستا كشورهاي كاملاً پيشرفته كه حداقل نرخ بيكاري دارندبه توسعه فرهنگ كارآفريني روي آورده اند (احمدپوردارياني، 1383). خوشبختانه در ايران نيز ضرورت فرهنگ كارآفريني، تربيت افراد كارآفرين و ايجاد زمينه هاي فعاليت اين گروه مورد توجه قرار گرفته است، ليكن هر گونه تلاش براي فعاليت اين افراد، مستلزم حمايت و شرايط محيطي و غيره است. از سوی دیگر در محیط متغیر و متحول امروز مدیران باید به طور مستمر ساختار سازمانی خود را با شرایط محیطی تطبیق داده و اصلاحات لازم را در آن به عمل آورند. در واقع درک فرایند اصلی و ساختار سازمانی به فهم و شناخت محیط کاری بزرگتر کمک می کند و نیز  می تواند از آشفتگی در سازمان جلوگیری نماید (نلسون و کامپبل[1]، 2008).

هدف از اين بخش، بررسي بنیادهای نظری و پژوهشی است که در زمينه کارآفريني و ساختار سازمانی انجام گرفته است. اين قسمت از تحقيق خواننده را با کارها و زمينه هاي قبلي و هم چنين با حيطه موضوع مورد مطالعه آشنا مي سازد. مطالب اين فصل به دو بخش تقسيم شده است. در بخش اول با بررسی مباحث مربوط به ساختار سازمانی، ابعاد و انواع آن و هم چنین مفاهیم کارآفرینی، نظریه ها و دیدگاه ها و تعاریف مختلف در زمینه کارآفرینی، شناختی جامع از ساختار سازمانی و ارتباط آن با کارآفرینی سازمانی فراهم   می نماییم و در بخش دوم، به مطالعه مباني تجربی و پژوهش های انجام شده در داخل و خارج پرداخته  می شود.

 

 

2-1) ساختار سازماني

ساختار سازماني[2] چهارچوب روابط حاكم بر مشاغل، سيستم ها و فرايندهاي عملياتي و افراد و گروه هايي است كــه بــراي نيل به هــدف تـلاش مي كنند (بارنی و گریفین[3] ،1992). آن مجموعه راه هايي است كه كار را به وظايف مشخص تقسيم مي كند و هماهنگي ميان آنها را فراهم مي كند (مینتزبرگ[4] ،1979). ساختــار، توزيــع قــدرت در سازمان را نشــان مي دهد و صرفاً يك ساز وكار هماهنگي نيست بلكه فرايندهاي سازماني را تحت تأثير قرار مي دهد. ساختار سازماني به الگوهاي روابط دروني سازمان، اختيــار و ارتباطات دلالت دارد (فردریکسون[5] ،1986) و روابط گزارش دهي، كانال هاي ارتباط رسمي،

[1] -Nelson & Campbell

[2] -Organizational Structure

[3] -Barney & Griffin

[4] -Mintzberg

[5] -Fredrickson

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

هدف 1: بررسی وضعیت ساختار سازمانی شعب بانک های ملی استان اصفهان

هدف 2: بررسی وضعیت کارآفرینی سازمانی شعب بانک ملی استان اصفهان 

هدف 3: بررسی تأثیر ساختار سازمانی بر کارآفرینی سازمانی ( هدف اصلی تحقیق)

هدف 4: بررسی تأثیر هر یک از مؤلفه های ساختار سازمانی (پیچیدگی، رسمیت، تمرکز) بر کارآفرینی سازمانی

هدف 5: تعیین رابطه بین هر یک از مؤلفه های ساختار سازمانی و مؤلفه های کارآفرینی سازمانی

هدف 6: مقایسه دیدگاه کارکنان در مورد ساختار سازمانی و کارآفرینی سازمانی در شعب بانک ملی استان اصفهان (بر حسب ویژگی های جمعیت شناختی)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان  با فرمت ورد

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir