دسته‌بندی نشده

پايان نامه مديريت:میزان شایستگی­های رهبری با تجهیز منابع و وصول مطالبات

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

قسمتی از متن پایان نامه :

– مقدمه

فصل دوم این پژوهش به مبانی نظری و معرفی برخی از پژوهش‌هایی اختصاص دارد که قبل از انجام این پژوهش، به بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری  روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع و وصول مطالبات بانک صورت گرفته است. این فصل به طور کلی از چهار بخش تشکیل شده است:

بخش اول تحت عنوان شایستگی­های رهبری می‌باشد که شامل: قدرت نفوذ ، تغییر و تحول پذیری، به کارگیری ارزش­های اخلاقی، اهمیت دادن به منابع انسانی و چشم­اندازسازی توسط مدیران پرداخته می‌شوند. بخش دوم مربوط به تجهیز منابع و وصول مطالبات بانک کشاورزی می‌باشد. در بخش سوم توضیحاتی در خصوص شیوه‌های تجهیز منابع و تنوع خدمات در بانک کشاورزی ارائه می­شود و در نهایت در بخش چهارم به معرفی برخی از پژوهش‌های صورت گرفته در زمینه موضوع  این پژوهش پرداخته خواهد شد.

2-2- بخش اول: شایستگی رهبری

همان گونه که مطالعات متعدد در عرصه­هاي مختلف سازمان و مدیریت نشان می­دهد، پس از طراحی و معماري راهبردي منابع انسانی در سازمان­ها، تحصیل اطمینان از وجود مهارتهاي لازم براي اجراي دقیق این چشم انداز راهبردي از اهم امور است و این امر، مستلزم احصاي شایستگی­هاي مورد نیاز سازمان، کارکنان و مدیران است. اهمیت این موضوع، زمانی مضاعف خواهد بود که به دنبال شناسایی شایستگی­هاي متولیان منابع انسانی سازمانی و به ویژه مدیران باشیم؛ چرا که کسانی که می­باید متولی استقرار نظام مدیریت مبتنی بر شایستگی باشند، اولاً خود باید داراي شایستگی­هاي لازم باشند و ثانیاً وجود شایستگی­ها در دیگر حوزه­ها، کارکنان و مدیران را رصد کنند. همچنین، با توجه به اینکه در همه حرفه­ها، استانداردهایی تعریف می­شود که شرایط ورود به آن حرفه را تعیین و تبحر مورد نیاز را گواهی می­کند، در دهه اخیر، جنبش خودکنترلی منابع انسانی رشد چشمگیري یافته و باعث تخصص گرایی در مجموعه­هایي از دانش ها و رفتارهاي مورد انتظار و پیامدهاي ویژه براي کسانی که در حوزه منابع انسانی فعالیت می­کنند، شده است؛ که می­توان به این دانش و رفتارهاي مورد انتظار، به مثابه شایستگی­هایی نگریست که مدیران منابع انسانی براي اجراي بهینه امور به آنها نیازي ضروري دارند.

2-2-1- تعاریف شایستگی رهبری

براي اصطلاح شايستگي تعاريف مختلفي ارايه شده است. در يك تعريف، شايستگي يك ويژگي فرد قلمداد شده است كه منجر به بروز عملكرد شغلي موفق و كسب نتايج سازماني مي­شود. اسپنسر شايستگي را “خصيصه بنيادي يك شخص دانسته كه با عملكرد عالي و يا موثر مرجع رابطه علي دارد . وي اعتقاد دارد كه شايستگي در پنج قالب قرار مي گيرد : انگيزه ها، ويژگي­ها، خود مفهومي، دانش و مهارت (اسپنسر[1]، 1993)

از اواسط دهه­ی هشتاد، توسعه و ارزیابی شایستگی­هاي مدیریتی مورد توجه سازمان­ها قرارگرفت . دلیل عمدة چنین توجهی، این باور بود که توسعه­ی شایستگی­هاي مدیریتی منافع بی­شماري را براي سازمان­ها به همراه دارد و این باور هنوز هم پابرجا می­باشد.

[1]. Spencer

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-4-1- هدف کلی

“تبیین رابطه شایستگی­های رهبری با تجهیز منابع و وصول مطالبات”

1-4-2-اهداف فرعی

  1. شناسایی شایستگی­های رهبری مدیران بانک کشاورزی.
  2. تبیین شاخص­های شایستگی رهبری .
  3. بررسی وضعیت موجود تجهیز منابع و وصول مطالبات در بانک کشاورزی.
  4. تبیین وضعیت مطلوب تجهیز منابع و وصول مطالبات در بانک کشاورزی.
  5. پیشنهادات لازم برای رسیدن به وضعیت مطلوب تجهیز منابع و وصول مطالبات

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان  با فرمت ورد

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir