پایان نامه ارشد:تاثیر وضعیت مطلوب تجهیز منابع و وصول مطالبات در بانک کشاورزی

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

قسمتی از متن پایان نامه :

خدمات بانکداری الکترونیک

در حقیقت می­توان گفت که پدیده بانکداری الکترونیک یکی از دستاوردهای تجارت الکترونیک محسوب می­شود و با رشد روزافزون حجم تجارت الکترونیک در جهان و با توجه به نیاز تجارت به انجام عملیات بانکی آسان، سریع و دقیق، جهت نقل و انتقال منابع مالی، بانکداری الکترونیک نقش بسیار اساسی در تجارت الکترونیک دارد. بانکداری الکترونیک، اساساً به فراهم آوردن امکان دسترسی مشتریان به خدمات بانکی با استفاده از واسطه­های ایمن و بدون حضور فیزیکی اطلاق می­شود ( کهزادی ، 1384).

بانکداری الکترونیک را می‌توان استفاده از تکنولوژی پیشرفته شبکه­ها و مخابرات برای انتقال منابع (پول) در سیستم بانکداری معرفی کرد. در واقع بانکداری الکترونیک به معنای یکپارچه­سازی بهینه کلیه فعالیت­های یک بانک از طریق به کارگیری تکنولوژی نوین اطلاعات، مبتنی بر فرآیند بانکی منطبق بر ساختار سازمانی بانک­ها است که امکان ارائه کلیه خدمات مورد نیاز مشتریان را فرآهم می‌سازد (ونوس، مختاران، 1384).

استقرار بانکداری الکترونیک یکی از مسایل مهمی است که امروزه از ضروریات صنعت نوین بانکداری به حساب می­آید. البته گسترش این روند برای بانک­ها یک تهدید و در عین حال یک فرصت است.  بانک هایی که در ارائه همگانی این گونه خدمات با شکست مواجه شوند، در معرض خطر از دست دادن تعداد زیادی از مشتریان خود قرار خواهند گرفت و بانک­هایی که با سرعت به سوی ارائه و ارتقای خدمات اینترنتی می­روند، فرصت آن را خواهند داشت که مشتریان بیشتری جذب نموده، مناطق جغرافیایی وسیع­تری را تحت پوشش قرار داده و اعتبار خود را در رابطه با مشتریان افزایش دهند. استفاده از بانکداری الکترونیک در کشور باعث کاهش هزینه­های بانکداری می­شود و بر همین اساس کارمزد بانک­ها نیز کاهش خواهد یافت.

با توجه به توضیحات ارائه شده می‌توان تعریف واضح‌تر، آشکارتر و محسوس‌تری از بانکداری الکترونیک را ذکر نمود: بانکداری الکترونیکی عبارت است از به کار­گیری ابزار و وسایل الکترونیکی در ارائه خدمات و محصولات بانکی که این محصولات و خدمات بخشی از تامین‌های مالی در سیستم‌ پولی و مالی کشور است (خضرا، ۱۳۸۵).

بانکداری الکترونیک به عنوان محوری­ترین بستر در توسعه کسب و کارهای الکترونیک شناخته می شود و از این رو شکل گیری واقعی تمامی فرآیندهای اقتصادی مبتنی بر وب یا شبکه­های فیزیکی نیازمند دستیابی به زیرساخت­های مناسب بانکداری الکترونیکی است. با توجه به تنوع مدل­های بانکداری الکترونیکی در دنیا که روز به روز نیز بهینه می­شوند، اگر نتوان از فرصت­ها و بسترهای موجود به نحو مطلوبی استفاده نمود، قطعاً در آینده­ای نزدیک با چالش­های بسیاری برای توسعه اقتصاد دیجیتالی که پایه و اساس آن را بانکداری الکترونیکی تشکیل می­دهد، مواجه خواهیم شد (یزدانی و دهنوی،1384).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-4-1- هدف کلی

“تبیین رابطه شایستگی­های رهبری با تجهیز منابع و وصول مطالبات”

1-4-2-اهداف فرعی

  1. شناسایی شایستگی­های رهبری مدیران بانک کشاورزی.
  2. تبیین شاخص­های شایستگی رهبری .
  3. بررسی وضعیت موجود تجهیز منابع و وصول مطالبات در بانک کشاورزی.
  4. تبیین وضعیت مطلوب تجهیز منابع و وصول مطالبات در بانک کشاورزی.
  5. پیشنهادات لازم برای رسیدن به وضعیت مطلوب تجهیز منابع و وصول مطالبات

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان  با فرمت ورد

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.