دسته‌بندی نشده

پايان نامه ارشد:تاثیر وضعیت مطلوب تجهیز منابع و وصول مطالبات در بانک کشاورزی

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

قسمتی از متن پایان نامه :

خدمات بانکداری الکترونیک

در حقیقت می­توان گفت که پدیده بانکداري الکترونیک یکی از دستاوردهاي تجارت الکترونیک محسوب می­شود و با رشد روزافزون حجم تجارت الکترونیک در جهان و با توجه به نیاز تجارت به انجام عملیات بانکی آسان، سریع و دقیق، جهت نقل و انتقال منابع مالی، بانکداري الکترونیک نقش بسیار اساسی در تجارت الکترونیک دارد. بانکداري الکترونیک، اساساً به فراهم آوردن امکان دسترسی مشتریان به خدمات بانکی با استفاده از واسطه­هاي ایمن و بدون حضور فیزیکی اطلاق می­شود ( کهزادي ، 1384).

بانکداري الکترونیک را می‌توان استفاده از تکنولوژي پیشرفته شبکه­ها و مخابرات براي انتقال منابع (پول) در سیستم بانکداري معرفی کرد. در واقع بانکداري الکترونیک به معناي یکپارچه­سازي بهینه کلیه فعالیت­هاي یک بانک از طریق به کارگیري تکنولوژي نوین اطلاعات، مبتنی بر فرآیند بانکی منطبق بر ساختار سازمانی بانک­ها است که امکان ارائه کلیه خدمات مورد نیاز مشتریان را فرآهم می‌سازد (ونوس، مختاران، 1384).

استقرار بانکداري الکترونيک يکي از مسايل مهمي است که امروزه از ضروريات صنعت نوين بانکداري به حساب مي­آيد. البته گسترش اين روند براي بانک­ها يک تهديد و در عين حال يک فرصت است.  بانک هايي که در ارائه همگاني اين گونه خدمات با شکست مواجه شوند، در معرض خطر از دست دادن تعداد زيادي از مشتريان خود قرار خواهند گرفت و بانک­هايي که با سرعت به سوي ارائه و ارتقاي خدمات اینترنتی مي­روند، فرصت آن را خواهند داشت که مشتريان بيشتري جذب نموده، مناطق جغرافيايي وسيع­تري را تحت پوشش قرار داده و اعتبار خود را در رابطه با مشتريان افزايش دهند. استفاده از بانکداري الکترونيک در کشور باعث کاهش هزينه­هاي بانکداري مي­شود و بر همين اساس کارمزد بانک­ها نيز کاهش خواهد يافت.

با توجه به توضيحات ارائه شده مي‌توان تعريف واضح‌تر، آشكارتر و محسوس‌تری از بانكداري الكترونيك را ذكر نمود: بانكداري الكترونيكي عبارت است از به كار­گيري ابزار و وسايل الكترونيكي در ارائه خدمات و محصولات بانكي كه اين محصولات و خدمات بخشي از تامين‌هاي مالي در سيستم‌ پولي و مالي كشور است (خضرا، ۱۳۸۵).

بانکداري الکترونيک به عنوان محوري­ترين بستر در توسعه کسب و کارهاي الکترونيک شناخته مي شود و از اين رو شکل گيري واقعي تمامي فرآيندهاي اقتصادي مبتني بر وب يا شبکه­هاي فيزيکي نيازمند دستيابي به زيرساخت­هاي مناسب بانکداري الکترونيکي است. با توجه به تنوع مدل­هاي بانکداري الکترونيکي در دنيا که روز به روز نيز بهينه مي­شوند، اگر نتوان از فرصت­ها و بسترهاي موجود به نحو مطلوبي استفاده نمود، قطعاً در آينده­اي نزديک با چالش­هاي بسياري براي توسعه اقتصاد ديجيتالي که پايه و اساس آن را بانکداري الکترونيکي تشکيل مي­دهد، مواجه خواهيم شد (یزدانی و دهنوی،1384).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-4-1- هدف کلی

“تبیین رابطه شایستگی­های رهبری با تجهیز منابع و وصول مطالبات”

1-4-2-اهداف فرعی

  1. شناسایی شایستگی­های رهبری مدیران بانک کشاورزی.
  2. تبیین شاخص­های شایستگی رهبری .
  3. بررسی وضعیت موجود تجهیز منابع و وصول مطالبات در بانک کشاورزی.
  4. تبیین وضعیت مطلوب تجهیز منابع و وصول مطالبات در بانک کشاورزی.
  5. پیشنهادات لازم برای رسیدن به وضعیت مطلوب تجهیز منابع و وصول مطالبات

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان  با فرمت ورد

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir