دسته‌بندی نشده

پايان نامه مديريت:سنجش قراردادآتي بر ریسکسرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار تهران

 

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسي تاثير قراردادآتي بر ریسکسرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

مزایا و معایب پوشش ریسک

مطلوبيت اقدامات پوشش ریسکچنان بديهي است كه تقريباً نيازي به اقامه دليل نيست. اكثر شركت هايي كه در رابطه با ساخت و توليد، خرده فروشي، عمده فروشي و ارائه خدمات فعاليت مي كنند، در زمينه پيش بيني متغير هايي همچون نرخ هاي بهره، نرخ برابري ارزها و قيمتهاي كالا از تخصص و مهارت كافي برخوردار نيستند. بنابراين منطقي است كه اقدام به پوشش ریسکناشي از متغيرهاي مذكور نمايند و از اين طريق شركت ها مي توانند بر فعاليت هاي اصلي خود -كه در آنها تخصص و خبرگي دارند- تمركز نمايند. در واقع شركت ها با استفاده از عمليات پوشش ریسکمي توانند خود را در برابر رويدادهاي غير مترقبه ناخوشايندي همچون افزايش ناگهاني قيمت يك كالا ( و يا بر عكس آن) بيمه نمايند. البته عملاً ریسکهاي زيادي وجود دارد كه نمي توان آنها را بيمه نمود. در ادامه به بررسي برخي از علل موضوع مي پردازيم:

2-11– پوشش ریسکرقبا

اگر در صنعتي، پوشش ریسکمعمول نباشد، انتخاب راهبرد پوشش ریسکتوسط يك شركت از بين شركت هاي آن صنعت جهت متفاوت بودن با بقيه شركت ها منطقي نخواهد بود. فشار رقبا در آن صنعت باعث خواهد شد تا قيمت محصولات يا خدمات با توجه به هزينه هاي مواد خام، نرخ هاي بهره و نرخ مبادلات ارزها و نظائر آن دستخوش تغيير و نوسان شود. شركتي كه خود را در مقابل ریسکقيمت بيمه نكرده است مي تواند انتظار داشته باشد كه داراي حاشيه سود تقريباً ثابتي باشد. ولي شركتي كه خود را در مقابل ریسکقيمت بيمه كرده است مي تواند انتظار داشته باشد كه حاشيه سود آن داراي نوسانات و تغيير شود. بنابراين همه تاثيرات تغييرات قيمت بر سودآوري شركت را در هنگام طراحي و تدوين راهبرد پوشش ریسکتغييرات قيمت بايد مد نظر قرارداد.

2-12 ساير نكات

    درك اين نكته نيز ضروري است كه اقدام به پوشش ریسکبا استفاده از قراردادهاي آتي در مقايسه با موقعيت عدم اقدام به پوشش ريسك، مي تواند منجر به كاهش يا افزايش ميزان سود شركت شود،

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

    اهدف اصلی تحقیق:

تحقیق حاضر با شناسایی ابزارهای جدید مالی و استفاده از ابزار مشتقه و کاربرد آن در بازار سهام و با بکارگیری ارزش در معرض ریسک جهت کاهش ریسک در بورس اوراق بهادار تهران        می پردازد.

هدف های کاربردی:

معاملات مشتقات مالی با اهداف و مقاصد مختلفی انجام می گیرد و معامله گران هر یک با انگیزه مشخص وارد این بازار می شوند. پوشش ریسک نوسانات قیمت سهام بورس یکی از این اهداف است که اغلب فروشندگان سهام از آن بهره می برند و بوسیله آن ریسک نوسانات نامطلوب قیمت را کاهش و پوشش می دهند.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : بررسي تاثير قراردادآتي بر ریسکسرمايه گذاري در بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد

متن کامل پایان نامه ها در 40y.ir